X
تبليغات

تصویر ثابت

robot.txt چیست

مرجع مقالات رسمی سئو

robot.txt چیست


robot.txt
فولدر متنی robot.txt نیز یک کدام از دیگر از شیوه ها برای بازنگری بهتر وب سایت به وسیله ربات های کاوش میباشد. تفاوت این پوشه با فولدر وب سایت مپ درین میباشد که با به کار گیری از این پوشه ، برای ربات های موتور های کاوشگر، محدودیت در دسترسی به صفحه های گوناگون گزینش می کنیم.
در هر تارنما صفحاتی وجود دارا هستند که نیاز به ایندکس شدن آن در گوگل نداریم و یا این که ایندکس شدن آن می‌تواند برای امنیت تارنما ایراد ساز باشد. از همین رو با به کار گیری از این پوشه، از شناخته شدن این صفحه ها دوری می کنیم.

به صورت نمونه فرمان Disallow: /wp-wordpress/ به خزنده های گوگل میفهماند که نیازی به ایندکس کردن ورقه wp-wordpress نداریم. ولی این پوشه موردها دیگری را نیز به موتور های جسجو اعلان می‌نماید از گزاره نوفالو بودن پیوند های یک کاغذ و… .

۵_ به کارگیری از کش (cash)
با به کار گیری از قابلیت و امکان کش (cash) در وبسایت، بعد از ورود هر استفاده کننده به تارنما، داده ها ظاهری وبسایت در مرورگر رایانه یا این که گوشی وی ذخیره و یا این که اصطلاحا کش میگردد. بدین ترتیب در مراجعه های بعدی نیاز به دانلود مجدد این داده ها وجود ندارد و وب سایت با گاز در دستگاه استفاده کننده بار گذاری میگردد.

این مورد در بهینه سازی تکنیکال اهمیت بالایی داراست و امروزه نسبتاً کلیه وبسایت های سطح اینترنت از این امکان به کار گیری می‌نمایند.
فعالسازی قابلیت و امکان کش در تارنما، با به کارگیری از تکه کدی در فولدر .htaccess قابلیت پذیر میباشد. همچنین در وردپرس پلاگین هایی برای این فعالیت وجود دارا هستند.

۶_ فعالسازی SSL
ssl یک دسته پروتکل امنیتی میباشد که در درحال حاضر جایگزین شدن پروتکل های دیرین مانند http و www میباشند. انگیزه این پروتکل تولید امنیت اضافه برای داده ها یوزرها در دنیای اینترنت میباشد.
به کارگیری از این امکان به وسیله گوگل به شدت سفارش گردیده و در مقاله ها فراگیری seo گفته شد که؛ وجود SSL به seo وب سایت ما یاری مقداری مینماید البته عدم وجود آن قادر است سبب کاهش جايگاه بهینه سازی وب سایت ما بشود. به همین استدلال وجود آن در وبسایت یک ضرورت میباشد.

۷_ نماد گذاری ها (Structured data markup)
صحت دارد که ربات های گوگل دارنده هوش تصنعی و مصنوعی بسیار قادر میباشند البته درحال باز‌بینی این حجم بالای اطلاعات برای یک ربات عمل رنج میباشد. از این رو گوگل راهی را برای سهل و آسان کردن باز‌نگری وب سایت بوسیله خزنده ها معرفی نموده است؛ به کار گیری از آرم گذاری ها.

مدیران تارنما با به کار گیری کد های معرفی گردیده در‌این نحوه می توانند وبسایت خویش را به طور مفهومی خیس به خزنده های گوگل معرفی نمایند و در ازای مرتبه آنان در حاصل کاوش ارتقا پیدا می کند. ولی به کارگیری از کد های نماد گذاری مزیت های دیگری نیز برای تارنما دارااست که در نوشته‌علمی مرتبط با خویش به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

پر اسم و رسم ترین منش ها برای علامت گذاری تارنما به کار گیری از کدهای؛ اسکیما و یا این که دیتا هایلایتر میباشد. برای استعمال از کد های اسکیما می‌توانید به وبسایت انگلیسی گویش اسکیما مراجعه کرده و از کد های مهیا درین وب سایت استعمال نمائید.

۸_ سرعت تارنما

موضوع :
برچسب ها : سئو در مشهد,

+ نوشته شده در 1398/8/11ساعت 10:02 توسط علی پور | تعداد بازديد :9 |

عناوين مطالب پربازدید
افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت با 17 راهکار موثر
نکته حساس گزینش واژه کلیدی
با توجه به این موضوع، به چه صورت می توانید رتبه بندی خودتان را برای یک کلمه کلیدی متوجه شوید؟
بهبود شرایط سئو صفحه
راهنمای قدم به قدم تنظیمات سئو در وردپرس
تصمیم بگیرید می خواهید چه گویش هایی را در تارنما خویش داشته باشید؟
نقشه‌های وبسایت HTML
منظور از سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟
استراتژی های جدید ورود پرس 2019
لینک و پیوند nofollow